Grupy warsztatowe

Teatr Bramę cechuje otwartość na każdego człowieka, który czuje potrzebę tworzenia lub uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta. Społeczność Bramy tworzona jest przez ludzi z różnych grup wiekowych i środowisk. Nie ma wśród nas osoby takiej samej jak Ty, więc dołącz do nas i zostaw kawałek siebie.

 

Obecnie Teatr Brama prowadzi cztery otwarte grupy warsztatowe, które spotykają się raz w tygodniu. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne i daje możliwość rozwoju w wielu dziedzinach sztuki - muzycznych, teatralnych, cyrkowych i kuglarskich.

Mała Brama 
Grupy dziecięce teatru (w wieku od 7 do 13 lat) spotykają się regularnie w trakcie roku szkolnego rozwijając swoje umiejętności teatralne, wokalne oraz ruchowe. Animatorzy edukują najmłodszych poprzez zabawę, budząc w nich kreatywność i pasję. Efektem całorocznej pracy są spektakle prezentowane przed wakacjami, podczas których teatr staje się miejscem spotkania całych rodzin.

Mała Brama spotyka się w poniedziałki o godz. 16:15 w sali Teatru Brama.

fot. Marta Pietunow


Młoda Brama

Grupa młodych ludzi (w wieku od 14 do 20 lat) spotykająca się na warsztatach, gdzie razem z instruktorami eksploruje język teatru i muzyki, uczy się pieśni, rytmu i warsztatu aktorskiego. W czasie zimowej przerwy grupa spotyka się na intensywną, dwutygodniową pracę. Przeważnie to właśnie w tym czasie pojawiają się pomysły i koncepcje, z których później kiełkuje autorski spektakl Młodej Bramy premierowo odgrywany na wiosnę.

Młoda Brama spotyka się w czwartki o godz. 16:15 w sali Teatru Brama.

fot. Marta Pietunow


Grupa Dorosłych
To grupa uformowana jesienią 2017 roku, jako jedna z grup warsztatowych Brama LAB przy goleniowskim Teatrze Brama. Grono aktorskie grupy to ludzie w wieku produkcyjnym, którzy niekomfortowo czują się w strefie komfortu, uparcie poszukują nowego i konsekwentnie kwestionują swoją dojrzałość. Praca grupy rozpoczęła się od przygotowań do spektaklu „Tango” w kooperacji z niemieckim Teatrem Studio 7 i plenerowego widowiska „The Wall” w reżyserii Daniela Jacewicza. Oba spektakle zrealizowane zostały w ramach festiwalu Ludzka Mozaika, latem 2018 roku w Goleniowie. Członkowie grupy cały czas się rozwijają, eksplorują swoje granice i pogłębiają umiejętności.

Grupa dorosłych spotyka się we wtorki o godz. 19:00 w sali Teatru Brama.

fot. Amandine Heroult


Seniorzy

Teatr INDEX to grupa goleniowskich seniorów, w większości studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, współpracująca z Teatrem Brama. Powstała ona w 2014 roku, składa się z osób aktywnych, otwartych na nowe doświadczenia i zdobywanie nowych umiejętności. Grupa organizuje festiwale teatralne dla seniorów.

Seniorzy spotykają się w poniedziałki o godz. 18:30 w sali Teatru Brama.

fot. Archiwum Teatru