O nas

Teatr Brama, założony przez Daniela Jacewicza, istnieje od 1999 roku, początkowo jako koło teatralne, później teatr przy domu kultury, tworząc dziś znany w Polsce, niezależny teatr alternatywny. Teatr działania w Goleniowie, gdzie zrealizowanych zostało wiele spektakli i projektów artystycznych.Przez wiele lat funkcjonowania Bramy udało się stworzyć w mieście tętniące życiem środowisko teatralne. Brama skupia dużą ilość niespokojnych i twórczych młodych ludzi, którzy swoją odmiennością nie mogą wpisać się do końca w ramy archetypów małego miasteczka.
Motywację działań Teatru Brama stanowi chęć zrewolucjonizowania relacji między artystami a widownią. Spektakl postrzegany jest jako okazja do spotkania i płaszczyzna dialogu społecznego, nie zaś jako jednostronny monolog artystyczny. Zespół teatru jest zróżnicowaną pod wieloma względami grupą ludzi oddanych wspólnym artystycznym celom. Aktorzy poszukują żywych i głębokich emocji, odwołując się do teatralnych tradycji reagują także na rzeczywistość życia. Jako stowarzyszenie edukacyjno - społeczno - kulturalne Teatr wykorzystuje formalne i nieformalne metody edukacji, stwarzając społeczności lokalnej możliwość podnoszenia jakości życia i urozmaicania otaczającego ją świata przez obcowanie ze sztuką.

Mieszkamy w małym mieście na Pomorzu Zachodnim, pracujemy i gramy w budynku starego Amfiteatru, kochamy to co robimy i mamy Teatr z ogródkiem nad rzeką.

fot. Sasa Huzjak

Zapraszamy do Goleniowa!

Teatr BRAMA